Save AEDÂ 800

Acer Aspire 3 A315-56-594W (Refurbished)
AEDÂ 1,899AEDÂ 1,099inc. VAT
3.8/5.0 (14)
Free Delivery *

Lenovo
Free Delivery
Across UAE, 1-3 days
1 Year Warranty
Full manufacturer coverage
Cash on Delivery
Pay when you receive
Secure Payment
SSL encrypted checkout
Performance
| Processor | Intel Core i7-14700HX |
| RAM | 16GB |
| Storage | 1TB SSD |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB |
| Display | 15.1" WQXGA 165Hz |
General
| Brand | Lenovo |
| Category | Laptops |
| Availability | In Stock |
The Lenovo Legion 5 with i7-14700HX and RTX 5050 delivers excellent gaming and creative performance with a stunning WQXGA display.

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *
AEDÂ 5,999
AEDÂ 6,799
Subscribe to our newsletter and get 10% off your first order plus early access to deals.