Save AEDÂ 50

Acer Nitro Gaming Headset
AEDÂ 249AEDÂ 199inc. VAT
4.2/5.0 (87)
Free Delivery *

HyperX
Free Delivery
Across UAE, 1-3 days
1 Year Warranty
Full manufacturer coverage
Cash on Delivery
Pay when you receive
Secure Payment
SSL encrypted checkout
Performance
| Driver Size | 50mm |
| Connectivity | 3.5mm |
| Frequency Response | 10Hz - 28kHz |
| Weight | 275g |
General
| Brand | HyperX |
| Category | Accessories |
| Type | headsets |
| Availability | In Stock |
Refined successor to the Stinger line with DTS spatial audio and plush memory-foam ear cushions. Ultra-light at 275g for marathon sessions.

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *
AEDÂ 189
AEDÂ 229
Subscribe to our newsletter and get 10% off your first order plus early access to deals.