Save AEDÂ 800

Acer Aspire 3 A315-56-594W (Refurbished)
AEDÂ 1,899AEDÂ 1,099inc. VAT
3.8/5.0 (14)
Free Delivery *

Acer
Free Delivery
Across UAE, 1-3 days
1 Year Warranty
Full manufacturer coverage
Cash on Delivery
Pay when you receive
Secure Payment
SSL encrypted checkout
Performance
| Processor | Intel Core i5-13420H |
| RAM | 16GB DDR5 |
| Storage | 512GB NVMe SSD |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB |
| Display | 15.6" FHD 144Hz |
General
| Brand | Acer |
| Category | Laptops |
| Type | Gaming Laptops |
| Availability | In Stock |
Next-gen Nitro V15 with RTX 5050 graphics and i5-13420H for cutting-edge 1080p gaming performance.

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *
AEDÂ 4,499
AEDÂ 4,999
Subscribe to our newsletter and get 10% off your first order plus early access to deals.