Save AEDÂ 800

Acer Aspire 3 A315-56-594W (Refurbished)
AEDÂ 1,899AEDÂ 1,099inc. VAT
3.8/5.0 (14)
Free Delivery *

Acer
Free Delivery
Across UAE, 1-3 days
1 Year Warranty
Full manufacturer coverage
Cash on Delivery
Pay when you receive
Secure Payment
SSL encrypted checkout
Performance
| Processor | Intel Core i5-1334U |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 16" WUXGA (1920x1200) |
| OS | Windows 11 |
General
| Brand | Acer |
| Category | Laptops |
| Type | Business Laptops |
| Availability | In Stock |
Large 16-inch Aspire Lite with i5 and 16GB RAM delivers an excellent big-screen experience for productivity.

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *

Free Delivery *
AEDÂ 2,499
AEDÂ 2,899
Subscribe to our newsletter and get 10% off your first order plus early access to deals.